sadsad x
asdasd

Cilt Bakımı Nedir? Neden Cilt Bakımı Yapılmalı?

17 Temmuz 2020
Cilt Bakımı Nedir? Neden Cilt Bakımı Yapılmalı?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaçlarına uygun ürünleri düzenli olarak kullanarak elde edilen sonuçlar bütünüdür diyebiliriz. Herkes farklı cilt yapılarına sahiptir. Cilt yapısını tanıyıp eksikleri gidermek adına bakım yapmak oldukça önemlidir. Böylece daha sağlıklı görünen, aydınlık ciltlere sahip olunabilir. Cildin eksiklerini görmemek, cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak akne, yara vb. farklı cilt sorunlarının oluşmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle doğru cilt bakımı yapmak son derece önemlidir.

Cilt bakımının yararları nelerdir?

Cildinize uygun  özel ürünler ile cilt bakımınızı düzenli olarak yapmak sağlığınız açısından oldukça yararlıdır. Örneğin cildiniz kuru ise  nem dengesini sağlayıcı  ürünler kullanmak yüz derinizdeki pul pul dökülen deriyi yok eder ve cildinize canlılık katar. Cildinizde sivilceler mevcut ise bununla  baş ediyorsanız  akne önleyici temizleyicileri kullanmanız önem arzedecektir  ve ileride oluşacak akneler önleyebilir ve  çözüm bulabilirsiniz. Cildinizde yaşayacağınız  kuruluk, yağlılık hissi, sivilceler, yaralar  ve diğer tüm sorunlar psikolojimizi de olumsuz etkileyebilir.  Hepimiz pürüzsüz, canlı, parlak ve aknesiz ciltlere sahip olmak isteriz. Bu sebeple cilt bakımımızı  ihmal etmemeli  ve cildin eksiklerini giderecek ürünler kullanmamız gereklidir.

Ne sıklıkla cilt bakımı yapılmalıdır?

Cilt bakımımızı  hangi aralıklar ile yapmamız  gerektiği konusunda belirli bir süre vermek doğru değildir. Kuru ciltlerin, yağlı ciltlerin ve akneli ciltlerin  kullanması ve yapması gereken bakımın süresi değişik gösterebilir. Bu konuda doktorunuza danışabilir ya da cilt bakım ürünlerinizi temiz ettiğiniz alanlardan bilgi alabilirsiniz. Önemli olan gerekli bakımı düzenli şekilde uygulamaktır. Örneğin akneye meyilli bir cildiniz varsa ve cilt bakım ürününüz sizlere haftalık kullanım talebi sunuyorsa buna uymanız gerekir.

Peeling nedir?

Peeling, cildimizdeki  ölü deri tabakasının uygulayacağımız bakımla uzaklaştırılması cildin arındırılması  ve tanecikli yapısıyla kan dolaşımının  hızlandırılmasıyla  sağlıklı bir görünüm kazandıran  cilt bakım türüdür.. Peeling kullanarak özellikle burun çevresinde oluşan ölü deri katmanını yok edebilirsiniz.

Peeling işlemi nasıl yapılır?

Peeling nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı ise oldukça basit. New Well Bioenergy serisi ile birkaç dakika içerisinde peeling işlemi yapabilirsiniz. Cildinize oldukça basit bir şekilde uygulayabileceğiniz New Well Bioenergy Bamboo Peeling, bambunun ferahlatıcı özelliği ile sağlıklı görünüm kazanmanıza yardımcıdır. İçerisindeki %100 kayısı tanecikleri ise cildinizde kırışıklıkları engelleyerek cilt korumasına birebir etki sağlar.

Peeling gözenekleri açar mı?

Hava kirliliği, makyaj kalıntıları ve gün içerisinde cildimizin maruz kaldığı diğer etkenler  gözeneklerimizi tıkar. Tıkanan gözenekler doğru ve etkili temizlenemediği  süreçte sivilce oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle gözeneklerimizi temiz tutacak etkili ürünler kullanmak çok önemlidir. Peeling uygulayarak ve uygun ürünleri kullanarak gözeneklerinizi temizleyebiliriz ve tanecikli yapıları ile peelingler, hem ölü derilerin atılmasını sağlar hem de gözeneklerimizin temiz ve açık kalmasını sağlar.

En iyi cilt bakım ürünleri Edermo'da!

Procsin Aktif Karbon Yüz Peelingi 100ml

Organique SPA Coffee Sugar Peeling 200ml

Dermalogica Thermafoliant Body Scrub 177 ml

Dermoskin Face & Body Peeling Jel 150 ml

Caudalie Glycolic Peeling 75 ml

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.